Myślę, że każdy z nas zaznał tego uczucia, kiedy bierzemy głęboki oddech w pięknym otoczeniu przyrody i nagle wszystkie stresy znikają, a problemy przestają być w tym momencie tak istotne.

Jeśli jeszcze tego nie próbowaliście doświadczalnie – namawiamy! 
Przebywanie z naturą pozytywnie koreluje z negatywnymi skutkami stresu co wykazało już wiele randomizowanych badań! Okazało się w nich m.in., że życie na obszarach o większej ilości zieleni wiązało się z niższym poziomem kortyzolu.

Inne badania natomiast pokazały, że osoby spędzające więcej czasu w otoczeniu przyrody rzadziej doświadczają tzw. ruminacji – czyli uporczywych myśli autodestrukcyjnych. Osoby, które mało czasu przebywają w obecności przyrody mają większe skłonności do przygnębiających myśli i wątpliwości.

Badania opublikowane w „Journal of Environmental Psychology” pokazały też, że to przede wszystkim kontakt z przyrodą daje nam siły witalne i energię. Może lepszym pomysłem niż 4 kawa w ciągu dnia jest wyjście na spacer?

Dlatego już dziś namawiamy Was do wyjścia na łono przyrody, a jednocześnie zadbać o swój NEAT (spontaniczną aktywność fizyczną) spacerując, jeżdżąc na rowerze, rolkach, konno, biegając, czy uprawiając inne aktywności.

Zapowiada się piękna pogoda na weekend, jakie macie plany?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3799530/