Dziś o złodziejach czasu / pożeraczach czasu – są to podstępne bestie, które pozornie mają sprawić człowiekowi przyjemność, dostarczyć rozrywki.

„Zażywane” od czasu do czasu nie są tak szkodliwe jak stosowane często, a czasami wręcz nałogowo.

To jak z deserem lodowym z polewą czekoladową, ulubioną posypką i górą bitej śmietany: w większości przypadków zjedzenie takiego cuda od czasu do czasu to nic złego, jednak jedzenie takiego deseru prawie codziennie lub kilka razy dziennie negatywnie odbije się na zdrowiu organizmu i psychice spożywającego…

Zastanawiałeś(łaś) się kiedyś ile czasu schodzi Ci na bezmyślne scrollowanie portalów społecznościowych
Ile spędzasz godzin tygodniowo na oglądaniu telewizji, która obniża Ci IQ (telewizja ogłupia – dowiedziono to badaniami)? Mowa tu o programach typu: „trudne sprawy”, serialach bazujących głównie na emocjach bez żadnej dodatkowej korzyści (polskie i zagraniczne produkcje typu Na wspólnej, Barwy szczęścia, Tysiąc i jedna noc itd.)

  • Poza filmami i serialami pamiętaj, aby doliczyć całe maratony reklam, które „przy okazji” funduje Ci każdy kanał telewizyjny.
  • A plotkowanie. Niby nic takiego, a jednak… zamiast skupić się na pracy lub czymś pożytecznym to tracisz energię i dostarczasz sobie negatywnych emocji, aby skupiać się na życiu innych, zamiast na swoim.
  • Brak zorganizowania, bałagan – tracisz cenny czas na szukanie kluczy, potrzebnego dokumentu itp.
  • Lenistwo – odwlekanie działania, robienie czegoś dużo wolniej niż faktycznie jesteś w stanie. Wiesz z czego może ono wynikać? Ze zmęczenia… Za dużo pracujesz, nie znajdujesz czasu na odpoczynek, wiec organizm bierze Cię podstępem.

Czas na eksperyment
Na żywym organizmie… na Tobie.

Spróbuj chociaż przez tydzień ograniczyć jednego złodzieja czasu do połowy lub do 1/4 czasu, który obecnie Ci kradnie. Ty decydujesz który złodziej zostanie poddany eksperymentom.
Zdradzę Ci, że jest to realne. Nawet kompletne wyeliminowanie złodzieja: od kilku lat nie oglądam telewizji, nawet nie mam jej w domu moje życie nie stało się uboższe ani nie brakuje mi żadnego kanału czy programu. A gdy mam ochotę obejrzeć jakiś film lub serial – robię to przez internet, legalnie, bez reklam.

Kto podejmie wyzwanie? Niech da znać w komentarzu co zamierza ograniczyć -> https://www.facebook.com/PoradniaMedFood/

Obiecany prezent to… gotowa, czekająca na wypisanie matryca Eisenhowera! Sprawdź czy ten sposób zarządzania sobą w czasie Ci odpowiada.

Możesz rozpisać swoje plany w okresie roku, pół roku, miesiąca, tygodnia albo dnia – ogranicza Cię wyłącznie motywacja i wyobraźnia

#ZarządzamSobąWCzasie
#ZłodziejeCzasu
#PożeraczeCzasu
#PsychoedukacjaZMedFood