Wiele z nas osiągnęło świetne efekty. O to chodziło! Jednak to, o co chodziło nam najbardziej to inspiracja Was do zmian na lepsze w swoim trybie życia.

Tak naprawdę nie chodzi tu o rewolucyjne redukcje, zrzucenie 20 kg w 2 miesiące i imponowanie innym swoimi wynikami. Sednem sprawy jest TRWAŁA zmiana, a to już większe wyzwanie, niż spektakularny efekt na krótko.

Zawsze to podkreślamy, że zależy nam przede wszystkim, żeby pomagać ludziom w zmianie stylu życia. Chcemy mieć świadomość, że nasze sugestie są początkiem drogi, z której już nie zawrócisz.

Spadło 5kg podczas redukcji? Świetnie, gratulacje.

Jednak nasz cel jest dużo dalej. Utrzymaj ten efekt i idź dalej swoją WŁASNĄ drogą zdrowego odżywiania i stylu życia.
Kiedy spotkamy się gdzieś przypadkiem, za kilka lat uściśnijmy sobie dłonie wiedząc, że obie strony wykonały „dobrą robotę”.
My daliśmy instrukcje i inspiracje, Ty działanie i nawyki, które zagwarantowały Ci stabilne efekty.

Na tej grupie nie było zarzynania się ćwiczeniami, żyłowania brzucha, drastycznych diet, szybkich głodówek. To nie przypadek. To był nasz cel, żeby pokazać, że nawet małe zmiany dają duże efekty.

Zdrowe, apetyczne, proste jadłospisy, aktywność, którą każdy lubi, podpowiedzi psychologiczne, inspiracje z naszego życia to treści, które „nam w duszy grają” i są zgodne z naszą filozofią.

Zatem słuchaj swojego organizmu. Nie forsuj się, bo taka moda. Rób to, co czujesz. To, co kluczowe to RÓB. Małe kroki, ale stawiane każdego dnia są często bardziej efektywne od wielkich skoków na dłuższą metę. Bo kiedy masz we krwi zdrowe nawyki to smukła sylwetka, zdrowy wygląd, witalność, energia i dobry nastrój są Twoją codziennością i kwestią czasu. Na tym nam zależy najbardziej.
Więc nie kończ swojego wyzwania z upływem akcji #redukcjazmedfood. Potraktuj to, jako etap drogi, ku lepszemu i pielęgnuj zdrowe nawyki.

  • Pij codziennie wodę, regularnie małymi łykami. Nawodnienie to PODSTAWA PODSTAW, bez tego ani rusz.
  • Wykonuj przynajmniej 10 000 kroków dziennie, wplataj w to ulubione aktywności. Ruszaj się, bo lubisz, a nie, bo musisz. Znajdź taki rodzaj ruchu, który sprawi Ci przyjemność.
  • Planuj swoje jedzenie, rób listę zakupów, gotuj z wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniesz sięganie po byle, co i rzucania się na niezdrowe przekąski.
  • Smakuj, doprawiaj, urozmaicaj, czerp z sezonowości. Niech jedzenie cieszy, smakuje i inspiruje. Stawiaj na naturę i jak najmniej przetworzone jedzenie.
  • Regularnie sprawdzaj ile faktycznie jesz. To bardzo ważny aspekt. Łatwo przesadzić i zjeść zdrowo, ale za dużo. Pilnuj, żeby nie dostarczać sobie więcej kalorii niż potrzebujesz. Wpisuj swoje racje do kalkulatora dietetycznego i sprawdź, czy kolejny kawałek awokado, kanapka, kilka orzechów, czy oliwa lana „na oko” nie zawalają Twojego bilansu kalorii.
  • Skup się na jednej drodze. Zawsze namawiamy do poszerzania swojej wiedzy i horyzontów. Jednak im więcej człowiek czyta, tym mniej wie, co konkretnie robić. Jedne badania pokazują to inne tamto, jeden trener radzi tak inny zupełnie odwrotnie. Ufaj sobie i sprawdzaj, co działa. Lepiej robić jedną rzecz, ale trwale i w zgodzie ze sobą, niż co miesiąc rzucać się na nowe diety.
  • Wysypiaj się. Człowiek niewyspany to człowiek zły i głodny. Podjadanie to zmora dla zdrowia i smukłej sylwetki. Jeśli będziesz się wysypiać chęć na słodycze i niezdrowe przekąski nie będzie Twoją codzienną zmorą. Do tego organizm będzie w równowadze, a co za tym idzie lepiej będą pracować narządy, hormony i w konsekwencji będziesz mieć bardziej sprawny metabolizm oraz czystszą dietę.
  • Dbaj o głowę. Stres, zmęczenie i przepracowanie to top wrogowie zdrowej diety. W stresie tracimy często kontrolę nad świadomymi odruchami. Sięgasz po paczkę orzeszków, a o tym, że nie było ich w planie uświadamiasz sobie gryząc ostatnie sztuki? Destrukcyjny wpływ stresu na nasz organizm i wybory żywieniowe to fakt. Pracuj, więc nad zarządzaniem emocjami, by nie zjadać trudności życiowych.
  • Wypoczywaj. Odpoczynek jest równie ważny jak sen i praca nad stresem. Chociaż kilka minut tylko dla siebie w ciągu dnia to niezwykle cenny czas. Stawiaj sobie pytania, cele, sprawdzaj jak realizacja planu, rób to, co uwielbiasz robić. Dieta nie ma Cię dobijać ani przytłaczać, ma być dodatkiem do Twojego lepszej jakości życia.
  • Poradź się specjalisty, jeśli coś idzie nie tak, może popełniasz błąd, którego nie dostrzegasz, a może Twój organizm potrzebuje innego podejścia.

#RedukcjaZMedfood18 to nie ostatnia nasza “akcja” tego typu. Śledź nasze media społecznościowe by być na bieżąco z inspiracjami i informacjami, jakie dla Was udostępniamy.

Podzielcie się z nami Waszymi przemyśleniami i rezultatami w temacie zdrowej redukcji z MedFood – Dietetyka, Zdrowie & Lifestyle