Na naszą przemianę materii ma wpływ bardzo wiele czynników, nie tylko płeć, wiek, choroby współistniejące, ale także nasz styl życia! 🏃

Dieta odpowiednia dla Kasi, może okazać się nieskuteczna dla Oli, ponieważ ma zupełnie inne zapotrzebowanie lub nawyki. Nie ma dwóch takich samych osób, więc do żywienia powinniśmy podchodzić bardzo indywidualnie. 👸👩‍🔬👩‍🔧

Pewne strategie sprawdzą się u jednej osoby, a u innej nie.
Ania jest przyzwyczajona jeść 5 posiłków dziennie, ale dla Gosi będzie to nie do przyjęcia, skoro dotychczas zawsze jadła 3 posiłki🤷.
Ela stara się nie podjadać wieczorem, by nie położyć się spać z przepełnionym żołądkiem, natomiast Monika, która ma nocne dyżury, nie dałaby rady pracować bez późno-wieczornego posiłku👩‍⚕️.
Asia zawsze dojeżdża do pracy autem, a po pracy ogląda seriale, ma niewielki wydatek energetyczny w ciągu dnia, a jej koleżanka Marta przyjeżdża do pracy na rowerze, a po pracy pędzi na zajęcia jogi – ich obiady znacznie różnią się kalorycznością, bo mają inne zapotrzebowanie👩‍🍳.
Dorota uwielbia owsianki na śniadanie, a Weronika nie wzięłaby tej papki do ust, ale zna mnóstwo przepisów na pełnowartościowe śniadanie bez płatków owsianych🍳.

Różnimy się 🙂