MedFood Group
Warszawa - Smolna 40 | Bydgoszcz - Konopnickiej 22B
+ 48 514 084 888
Pon-Pt: 10:00 - 18:00

O mnie

Jestem dietetykiem z innym podejściem do diety. Moje motto brzmi „Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".

Dzień w dzień staram się pokazywać swoim pacjentom, że prawidłowe odżywianie może zdziałać cuda.

W pracy z pacjentem celem jest osiągnięcie takiego stanu zdrowia, aby odrzucić zbędną farmakologię poprzez połączenie odpowiedniej diety z aktywnością fizyczną. Bo zdrowie to największa wartość człowieka.

Wykształcenie

Jestem dietetykiem ze specjalnością dietetyki klinicznej oraz sportowej. Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku Dietetyka w Collegium Medicum UMK Bydgoszcz. Dodatkowo uzyskałam tytuł licencjata na kierunku Administracja Zdrowiem Publicznym.

Dlaczego możesz mi zaufać?

Praca, którą wykonuję jest moją pasją. Nieustannie się rozwijam by dawać moim pacjentom skuteczne efekty. Poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w rozmaitych kursach. Studiuję również fachową literaturę oraz artykuły naukowe. Śledzę nowinki oraz zagraniczne portale żywieniowe. Oto część przebytych przeze mnie kursów, ważnych konferencji :

 • Dietetyka kliniczna – Iwona Wierzbicka, 2014
 • Dietetyka i suplementacja poziom IV - Jakub Mauricz, 2014
 • Dietetyka i suplementacja poziom III - Jakub Mauricz, 2014
 • Żywienie w sporcie i rekreacyjnej aktywności fizycznej – konferencja, 2014
 • Edukator w cukrzycy – szkolenie, 2014
 • Immunodiagnostyka Nietolerancji Pokarmowej - Cambridge Diagnostics Polska, 2014
 • Dietetyka gerontologiczna – wyzwania i szanse – konferencja, 2014
 • Dietetyka Forum 2014 – konferencja, 2014
 • Psychospołeczne zasoby zdrowia psychicznego – warsztaty, 2013
 • Warsztaty z zakresu: mini-HTA – warsztaty, 2013
 • Dietetyka i suplementacja poziom II - Jakub Mauricz, 2013
 • Żywienie, Zdrowie i choroby – konferencja, 2013
 • III Ogólnopolska konferencja dietetyki Congressus Dietetica - konferencja 2013 Łódź
 • Dietetyka i suplementacja poziom I - Jakub Mauricz, 2013
 • Dietetyka Forum 2013 – konferencja, 2013
 • Dietcoaching I i II – szkolenie, 2013
 • Dietetyka sportowa – kurs, 2013
 • SKN Dietetyki Klinicznej – Ocena skali problemy niedoboru żelaza oraz zaburzeń gospodarki żelazowej u sportowców, 2013-2014
 • Żywienie i suplementacja w sportach wytrzymałościowych - dr Jakub Czaja, 2012

Moje współprace i projekty

Obecnie jestem szkoleniowcem mauricz.com i Akademi Dietetyka, ale również prowadzę w MedFood wiele własnych, autorskich szkoleń i webinariów. Prowadzę również szkolenia dla firmy MitoPharma oraz Zdrowsiw90dni. Sprawowałam kontrolę dietetyczną m.in. Borysa Mańkowskiego. Piszę artykuły dla Body Challenge czy Food Forum. Występuje na licznych wydarzeniach jak m.in. EU4YA, PEI, Kongres Zapytaj Trenera, konferencja VitaImmun z Anną Lewandowską, IV ogólnopolski kongres dietetyki i medycyny funkcjonalnej z Izabelą Wentz, konferencje charytatywne z Akopem Szostakiem, Konferencja Żywieniowa: Holistyczne podejście do diety z Iwoną Wierzbicką i Moniką Skuzą. Dodatkowo jestem w trakcie pisania właśnej książki.

Współpracowałam ze Stowarzyszeniem Health is Trendy, Urzędem Marszałkowskim oraz portalem Mądrzy Rodzice, biorąc udział w wielu akcjach promujących zdrowy styl życia. Sama jestem prezesem Stowarzyszenia Propagatorów Zdrowia "Medella" nabierając doświadczenia dietetycznego np. w warsztatach żywieniowych dla dzieci przedszkolnych.

Swoje doświadczenia i kwalifikacje dietetyczne zdobywam i wciąż zdobywam podczas współpracy z klubami sportowymi m.in. ProTC (Violetta Pryłowska), Football Academy, Yamabushi oraz na szkoleniach, kursach oraz konferencjach, na których bywam regularnie, jak również w poradniach i oddziałach szpitalnych (geriatrycznym, gastroenterologicznym, diabetologicznym). Odbywałam również praktyki w Ministerstwie Zdrowia.

Brałam również czynny udział w "Wojewódzkim Programie zapobiegania niedożywieniu, nadwadze i otyłości poprzez poprawę żywienia u dzieci klas 1-3 szkół podstawowych w wieku 6-9 lat". Brałam również udział w akcji „Podróż po zdrowie” współfinansowanej ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2014 roku jako dietetyk.

Moje szczególne zainteresowania

Szczególnie interesuje się przypadkami autoimmunologii, ponieważ sama walczę z chorobą Hashimoto.

Po znacznym poprawieniu się moich wyników tarczycowych, zdałam sobie sprawę jak kluczowe znaczenie ma odpowiednio dobrana dieta. To dało mi niesamowicie dużo energii, aby wciąż pogłębiać wiedzę na temat chorób dieto zależnych.

Często moi pacjenci, którzy przez X lat męczyli się ze swoją chorobą, zmieniają dietę i to wystarcza, by raz na dobre zapomnieć o chorobie.
Dieta to podstawa zdrowego życia i zdrowego ciała.

Moja metodyka

Staram się uczyć swoich pacjentów długotrwałych, zdrowych nawyków żywieniowych, a nie tylko chwilowej, niewiele wnoszącej diety. Do swoich podopiecznych podchodzę w sposób holistyczny i układam indywidualne jadłospisy na podstawie wyników morfologii czy też testów nietolerancji pokarmowych. Bo to, co dla jednego jest pożywieniem, dla drugiego może być trucizną.

Skontaktuj się ze mną

Kontakt: p.ihnatowicz@medfood.com.pl

Zobacz mój profil na:   PL_logo

img_divider

Certyfikaty

Zapisz się do newslettera


i otrzymaj darmowego eBooka "Odzyskaj swoją młodość"

FreshMail.pl