Warszawa - Niepodległości 69 | Bydgoszcz - ul. Czołgistów 4 | Olsztyn - Leśna 12 | Gdańsk - Hemara 17 | Lublin - Niecała 3/12
+ 48 514 084 888
Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Analiza składu ciała wykonywana jest za pomocą metody BIA analizatorem firmy InBody -170 w przypadku wizyty w  naszym gabinecie.

Wyniki omawiamy razem z Tobą w zrozumiały dla Ciebie sposób. Porównujemy je podczas kolejnych pomiarów i analizujemy w jakim kierunku idzie zmiana składu ciała.

JAK CZĘSTO ROBIMY POMIAR?
Pomiary wykonujemy na wizytach kontrolnych. Co kilka tygodni lub co kilka miesięcy w zależności od indywidualnego umówienia kolejnego spotkania.

img_divider

Czy musze się rozbierać do badania?

Do przeprowadzenia badania konieczny jest kontakt urządzenia bezpośrednio ze skórą. Natomiast „rozbieranie się” dotyczy tylko stóp. Badamy się w ubraniu natomiast skarpetki czy rajstopy muszą zostać zdjęte by wynik mógł być odczytany.

Kto powinien zrezygnować z badania?

Osoby ze stymulatorem serca lub innym wewnętrznym elektronicznym urządzeniem medycznym nie powinny korzystać z analizatora składu ciała. Kobiety w ciąży również nie mogą podejść do analizy.

Co otrzymuję po badaniu?

Orzymujesz wydruk z wagi z dokładną analizą Twojego ciała „od wewnątrz”.
Razem dokładnie go omówimy. 
Przykładowy wygląda tak:

img_divider


Metoda BIA wykorzystuje prąd niskiej częstotliwości, który jest nieodczuwalny i nie powoduje żadnych szkód dla ciała.
W miarę możliwości dobrze jest zdjąć przed badaniem wszelkie dodatki, biżuterię to zwiększy prawidłowość wyników.
Pomiary wykonujemy na wizytach kontrolnych. Co kilka tygodni lub co kilka miesięcy w zależności od indywidualnego umówienia kolejnego spotkania

img_divider

Jak przygotować się do badania?

Idealnie dla pomiarów jest spełniać te określone kryteria ponieważ zwiększamy rzetelność otrzymanych wyników. Najlepiej jest kiedy:

  Masz pusty pęcherz
 Jesteś około 2 godziny po ostatnim posiłku
  Jesteś po wypróżnieniu
  Ograniczasz spożycie dużej ilości płynów do godziny przed badaniem (kilka łyków nie zmieni wyników ale szklanka wody już może to zrobić)
  Zdejmiesz ciężkie akcesoria, np. klucze z kieszeni, telefon, zegarek
  Nie ćwiczysz,  ani nie wykonujesz masażu ciała przed pomiarem (musimy wtedy zachować kilkugodzinny odstęp)
  Nie przesilasz się bezpośrednio przed pomiarem
  Informujesz nas o przyjmowanych lekach, np. moczopędnych – mogą zmieniać wyniki pomiaru
  Nie badasz się w trakcie miesiączki ani też na 2-3 dni przed i po (pomiar nie będzie adekwatny do rzeczywistości)

img_divider

Co odróżnia nasz analizator od innych?

Analizatory firmy Biospace podczas analizy składu ciała uwzględniają rzeczywisty pomiar i nie uwzględniają  danych empirycznych takich jak wiek, płeć czy budowa ciała (wpisywane przed wykonaniem analizy).
Analizatory innych firm nie uwzględniają rzeczywistego pomiaru a tylko szacunkowy zatem dostarczają dane zbliżone do rzeczywistych wartości dla ludzi przeciętnych, ale nie takich jak osoby starsze, sportowcy, niewysportowani mężczyźni czy dzieci.

Zapisz się do newslettera