Analiza składu ciała wykonywana jest za pomocą metody BIA analizatorem firmy InBody -170 w przypadku wizyty w naszym gabinecie.
Wyniki omawiamy razem z Tobą w zrozumiały dla Ciebie sposób. Porównujemy je podczas kolejnych pomiarów i analizujemy w jakim kierunku idzie zmiana składu ciała.
JAK CZĘSTO ROBIMY POMIAR?
Pomiary wykonujemy na wizytach kontrolnych. Co kilka tygodni lub co kilka miesięcy w zależności od indywidualnego umówienia kolejnego spotkania.
Czy musze się rozbierać do badania?
Do przeprowadzenia badania konieczny jest kontakt urządzenia bezpośrednio ze skórą. Natomiast „rozbieranie się” dotyczy tylko stóp. Badamy się w ubraniu natomiast skarpetki czy rajstopy muszą zostać zdjęte by wynik mógł być odczytany.
Kto powinien zrezygnować z badania?
Osoby ze stymulatorem serca lub innym wewnętrznym elektronicznym urządzeniem medycznym nie powinny korzystać z analizatora składu ciała. Kobiety w ciąży również nie mogą podejść do analizy.
Co otrzymuję po badaniu?
Orzymujesz wydruk z wagi z dokładną analizą Twojego ciała „od wewnątrz”.
Razem dokładnie go omówimy.
Przykładowy wygląda tak:
Jak przygotować się do badania?
Idealnie dla pomiarów jest spełniać te określone kryteria ponieważ zwiększamy rzetelność otrzymanych wyników. Najlepiej jest kiedy:
Masz pusty pęcherz
Jesteś około 2 godziny po ostatnim posiłku
Jesteś po wypróżnieniu
Ograniczasz spożycie dużej ilości płynów do godziny przed badaniem (kilka łyków nie zmieni wyników ale szklanka wody już może to zrobić)
Zdejmiesz ciężkie akcesoria, np. klucze z kieszeni, telefon, zegarek
Nie ćwiczysz, ani nie wykonujesz masażu ciała przed pomiarem (musimy wtedy zachować kilkugodzinny odstęp)
Nie przesilasz się bezpośrednio przed pomiarem
Informujesz nas o przyjmowanych lekach, np. moczopędnych – mogą zmieniać wyniki pomiaru
Nie badasz się w trakcie miesiączki ani też na 2-3 dni przed i po (pomiar nie będzie adekwatny do rzeczywistości)
Co odróżnia nasz analizator od innych?
Analizatory firmy Biospace podczas analizy składu ciała uwzględniają rzeczywisty pomiar i nie uwzględniają danych empirycznych takich jak wiek, płeć czy budowa ciała (wpisywane przed wykonaniem analizy).
Analizatory innych firm nie uwzględniają rzeczywistego pomiaru a tylko szacunkowy zatem dostarczają dane zbliżone do rzeczywistych wartości dla ludzi przeciętnych, ale nie takich jak osoby starsze, sportowcy, niewysportowani mężczyźni czy dzieci.