Warszawa - Niepodległości 69 | Bydgoszcz - ul. Czołgistów 4 | Olsztyn - Leśna 12 | Gdańsk - Hemara 17 | Lublin - Niecała 3/12
+ 48 514 084 888
Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Jak przygotować się do wizyty?

Chcesz umówić się na konsultację, pogadankę lub wizytę kontrolną – skontaktuj się z nami, aby ustalić termin wizyty.

Podczas rezerwacji konsultacji dobrze jest wstępnie nakreślić problem – rodzaj spotkania: konsultacja, pogadanka, wizyta kontrolna, dieta odchudzająca, dieta w chorobie, dieta rodzinna itp. Zapoznanie się z ofertą naszej Poradni Medycyny Żywienia może pomóc nakreślić Ci swój cel.

UWAGA - jeśli masz sporą historię chorobową, wiele objawów, wiele wyników krwi - zarezerwuj dłuższą wizytę - minimum 1,5 godziny, a często 2 godziny to czas odpowiedni.
Poniżej możesz przeczytać 8 punktów przygotowania się do wizyty w naszym gabinecie. Przeczytaj je uważnie.

img_divider


Lista polecanych przez nas laboratoriów medycznych:
- SYNEVO
- DIAGNOSTYKA (pakiety w dobrych cenach)
- ALAB

Wybierz laboratorium, znajdujące się najbliżej Twojej okolicy i wybierz się do niego na badania. Cennik znajdziesz na stronach laboratorium lub kiedy przedzwonisz na numer podany na stronie. Nie wiemy ile będą kosztowały Twoje badania krwi – to zależy od laboratorium, okolicy i listy badań, które zalecamy zrobić. Najlepiej przedzwonić lub przejść się z listą badań do wybranego miejsca, aby dowiedzieć się konkretnej kwoty. Badania krwi to zazwyczaj spory wydatek rzędu kilkuset złotych. Jednak, aby dieta i suplementacja była ułożona profesjonalnie i indywidualnie – potrzebujemy Twoich badań - nie wróżymy z kart.

Zalecamy, aby kolejne badania były robione w tej samej placówce - dzięki temu wyniki będą dokładniejsze.

Niestety większość badań z listy jest płatna. Są jednak badania, które możesz dostać od swojego lekarza na NFZ. Dowiedz się jakie - kliknij tutaj.

Nie obiecujemy, że zlecona lista to jedyne badania, których potrzebujemy. Wszystko zależy od przebiegu współpracy, wizyt kontrolnych i Twojego stanu. Czasem potrzebujemy poszerzonej diagnostyki, która jest niezbędna aby poczuć się bezpiecznie w naszych rękach.

Jeśli masz jeszcze wątpliwości, które badania wykonać – zapraszamy na wizytę – dowiesz się wszystkiego. Na niej zlecimy dodatkowe badania lub podpowiemy czego jeszcze brakuje.

WAŻNE – na niektóre wyniki krwi/kału oczekuje się nawet 3-4 tygodnie. Weź to pod uwagę przed wizytą. Jeśli jednak czas wizyty się zbliża, a Tobie brakuje 2-3 wyników – nie przekładaj jej. Doślesz resztę po wizycie, a wyniki zostaną omówione na kolejnym spotkaniu.

Bez przedstawienia nam wymaganego minimum badań krwi oraz wypełnionego wywiadu mamy prawo nie przeprowadzenia wizyty/ułożenia planu dietetycznego – więcej informacji w regulaminie.

Wymagane minimum w naszej poradni to:
  Morfologia ogólna z rozmazem
  TSH (często potrzebny jest cały panel tarczycowy i odwrócone fT3)
  Glukoza na czczo
  Insulina na czczo (często potrzebna jest krzywa glukozowo- insulinowa po 75g glukozy w 4 punktach wraz z glukozą)
  Lipidogram
  Homocysteina (po 40 roku życia – szczególnie u Panów)
  Badanie ANA1 (szczególnie jeśli w rodzinie występuje autoimmunologia)
  Witamina D3 – 25(OH)D3 – niezwykle ważna, dlatego koniecznie ją zbadaj!

Jednakże często to za mało – tutaj znajduje się lista badań dobrana pod konkretne problemy zdrowotne, której warto użyć:


Pobierz ankietę z naszej strony (na końcu tej strony) w formie doc lub pdf. Wybierz tą, która pasuje do Twoich możliwości czasowych (pełną - bardziej zalecaną lub skróconą). Ankieta jest niezwykle ważna w całym procesie układania diety. Przypomnij sobie wszelakie swoje choroby i dolegliwości a następnie wypisz je na ankiecie. Następnie zastanów się jakie produkty Ci szkodzą i jakich produktów nie lubisz – wypisz je wszystkie. Ważne jest też jakie leki oraz suplementy obecnie przyjmujesz. Przypomnij je sobie lub spisz nazwy z opakowań i wpisz na ankietę.

Ankieta jest przez nas wymagana - prosimy również o czytelny podpis na ostatniej stronie wywiadu. Bez ankiety/podpisu mamy prawo odstąpić od realizacji usługi - więcej w regulaminie. Jeśli wysyłasz ankietę online - przeskanuj ją całą z podpisem. Jeśli wypełniasz ankietę komputerowo – przeskanuj nam ostatnią stronę z podpisem – to niezbędne.

Prosimy również o podpisanie zgody RODO - na końcu tej strony do pobrania i przesłania jej wraz z ankietą. Nie ma możliwości przyjęcia na wizytę bez powyższej zgody.

Pobierz dzienniczek żywienia wraz z instrukcją wypełnienia oraz go wypełnij (pliki do pobrania znajdują się na końcu tej strony). Potrzebne będą trzy dni Twojego jadłospisu, najlepiej z jednym dniem weekendowym. Im więcej napiszesz, tym więcej informacji zwrotnych o swoim jadłospisie uzyskasz od nas. Jeśli po posiłkach czy produktach pojawiają się jakieś dolegliwości – wypisz je na swoim dzienniczku. Przestrzegaj takiej diety jak dotychczas, nic nie zmieniaj. Mamy ocenić Twój dotychczasowy plan żywienia, a nie wirtualny.
Stare wyniki krwi (do roku wstecz) oraz dotychczasowe diagnozy od lekarzy bardzo się przydadzą.
Jeśli dotychczas miałeś jakąś dietę lub plan dietetyczny – zabierz go ze sobą.
Zabierz wypełnione i zebrane dokumenty na wizytę lub wyślij na nasz adres e-mail - uwaga - minimum 3 dni przed planowaną wizytą: poradnia@medfood.com.pl
Uśmiech! U nas króluje dobra atmosfera, więc weź ze sobą uśmiech i pozytywne nastawienie!

Pliki do pobrania

img_divider

Zgoda Rodo - podpisz i odeślij skan dokumentu

Zapisz się do newslettera