JAK UNIKNĄĆ POJADANIA?
Pojadanie między posiłkami jest jednym z głównych problemów podczas odchudzania. Może to całkowicie zrujnować nasze starania, ponieważ najczęściej sięgamy po produkty wysokokaloryczne

Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z problemem pojadania, ale przede wszystkim trzymaj się tych kilku prostych zasad:
✔️ Minimum 5 posiłków dziennie – częstsze, ale o mniejszej objętości❗️Brzmi banalnie, ale dzięki temu unikniesz nagłych napadów głodu. Wcześniejsze zaplanowanie posiłków na cały dzień mobilizuje nas do jedzenia wyznaczonych porcji bez pojadania.
✔️💧Picie wody pomiędzy posiłkami zmniejszy uczucie głodu, dodatkowo dla walorów smakowych możesz dodać do niej cytrynę, pomarańczę czy świeżą miętę 🍋🍊🌱
✔️ Jeśli koniecznie potrzebujesz coś zjeść, wybierz zdrową przekąskę np. przygotowane wcześniej, pokrojone warzywa takie jak marchewka🥕, ogórek 🥒czy rzodkiewka. A przy ochocie na słodkie sięgnij po świeże owoce🍎. Pamiętaj żeby w ciągu dnia zachować proporcje spożycia warzyw i owoców: 3 porcje warzyw i 2 porcje owoców.
✔️Unikaj zbędnych rozpraszaczy w trakcie spożywania posiłku💻Podczas oglądania telewizji, czy korzystania z komputera najczęściej sięgamy po niezdrowe przekąski. Często nie zauważamy jak dużo już zjedliśmy. Dlatego posiłki jedz zawsze przy stole, delektując się każdym kęsem.
✔️Gdy najdzie Cię ochota na pojadania, skieruj swoją uwagę na coś innego np. zadzwoń do znajomego albo pójdź na spacer lub rower itp. 🏊🏻‍♀️🚴🏻‍♀️
✔️Bardzo przydatnym sposobem jest także kontrola spożytych posiłków. ✏️Notuj wszystko co zjesz – uświadomi Ci to kiedy powiedzieć stop⛔️. Dobrze jest także nakładać wszystko na talerz, aby kontrolować wielkość i ilość posiłków 🍽.