Dużo mówimy o diecie, o śnie, regulacji rytmu dobowego, czy nawodnieniu.. dziś nieco inny temat. Zapraszamy

Okazuje się, że social media mają niezwykle negatywny wpływ na nasze zdrowie. Prowadzone są liczne badania na temat wpływu Facebooka, czy Instagrama na jakość życia i zdrowie psychiczne. Okazuje się, że osoby które często korzystają z tego typu portali mają częściej stany lękowe, depresje i cierpią na bezsenność. Zdecydowanie najgorzej wypada Instagram.

Największym problemem są wyidealizowane i obrobione zdjęcia, które wprowadzają w kompleksy, a także brak nawiązywania zdrowych i trwałych relacji. (nawet jeśli są tego typu relacje w życiu prawdziwym, to często cierpią przez nadmiar fejsa. Szczególnie istotne jest to dla ludzi bardzo młodych, czy dzieci, które przesiadując na tego typu portalach budują swój światopogląd w oparciu o wyidealizowane życie idoli, blogerek itp.

Oczywiście tego typu portale bardzo pomagają wypromować się. Wiele osób nawiązuje także nowe znajomości, co może być pomocne, jednak jak z wszystkim – umiar to podstawa.

Proponujemy więc wyłączyć komputer, telefon i poczytać dobrą książkę. 

https://qz.com/988765/instagram-fb-is-the-most-harmful-social-network-for-your-mental-health-but-youtube-goog-has-a-positive-effect-a-new-report-says/?utm_source=parSA