Wylewasz wodę z ogórków kiszonych albo pikli? Przestać z tych powodów:

1. Zrób więcej pikli. Umieść pokrojone w plastry ogórki lub inne warzywa w soku z marynaty, odłóż słoik z powrotem do lodówki na kilka dni, a otrzymasz gotowe ogórki w lodówce za kilka dni.

2. Odwróć rozstrój żołądka. Probiotyki wytwarzane w sfermentowanej żywności, takiej jak ocet, mogą poprawić trawienie. A ponieważ ocet jest podstawowym składnikiem soku z marynaty, to bakterie bardzo pomagają w problemach żołądkowych!

3. Traktuj nim kaca. Picie kiszonego soku z gorczycą może zastąpić elektrolity i płyny utracone po całej nocy picia. Tylko upewnij się, że pijesz wodę.

4. Dodaj do przepisu na napój. Szukasz nowego, wyjątkowego przepisu na drinka? Spróbuj drinka:TastingTable’s Pickleback lub FoodieCrush.

5. Uzupełnij elektrolity. Sok z ogórka zawiera elektrolity i jest świetnym sposobem na uzupełnienie poziomu potasu i sodu.

6. Zmniejsz zgagę. Następnym razem, gdy doświadczasz zgagi, spróbuj łyżki soku z marynaty i prawdopodobnie będziesz zaskoczony, jak bardzo pomaga.

7. Zadbaj o jelita! Bakterie probiotyczne tam zawarte pomogą Twojej florze bakteryjnej!

8. Ulepsz receptury. Możesz użyć marynowanego soku do marynowania tofu lub mięsa, dodać do chleba lub nawet dodać go do masła.

9. Zatrzymaj lód z chodnika. Zawartość soli w soku z marynaty jest wystarczająco wysoka, aby stopić lód, co oznacza, że ​​może pomóc w utrzymaniu czystości chodników.

10. Pozbądź się nieświeżego oddechu. Zdrowe bakterie w soku z marynaty mogą zabijać bakterie wywołujące brzydki zapach w jamie ustnej.

11. Zabij chwasty. Ocet w soku z marynaty ma wystarczająco dużą kwasowość, aby zabić większość chwastów. Co jeszcze lepsze, może pomóc kwiatom wymagającym silnie kwaśnej gleby.

12. Zmniejsz skurcze mięśni. Sól w soku z marynaty jest łatwo i szybko wchłaniana przez nasze ciało, co oznacza szybsze zmniejszenie skurczów mięśni.

13. Wykorzystaj sok z ogórka do czyszczenia miedzi w domu, sok odnawia i wydaje się działać niesamowicie!

14. Łagodzi ból gardła. Warto płukać gradło lub wypić łyżkę lub dwie soku z marynaty kilka razy dziennie.

15. Zatrzymaj czkawkę. Niektórzy przysięgają, że sok z ogórka działa jak lek na czkawkę. Warto spróbować!

Który pomysł wydaje Ci się najbardziej ciekawy?

Foto: https://www.zajadam.pl/…/piklow…/attachment/pikle-z-warzyw-2