Kilka słów na temat wyboru źródeł energii. Zapraszamy do rozwinięcia

Patrząc na poniższe zdjęcie nie trudno się domyślić, że o nie chodzi

Jeśli chcesz coś zmienić to zacznij OD PODSTAW. 
Nim wdrożyła drakońską dietę czy podejmiesz się kolejnego detoksu, który magicznie odchudzi Cię w tydzień zastanów się czy to rozsądne.

Wydaje się proste, a jednak wciąż sprawia tyle kłopotów.
Jedno z częstszych pytań jakieś pada w gabinecie podczas konsultacji to czy zawsze, nu być w dobrej formie trzeba wszytsko ważyć, mierzyć i liczyć.

Nie samo liczenie kalorii jest drogą do sukcesu, ale wprowadzenie dobrych podstawy żywieniowych i zakorzenienie ich w praktyce jako normę NA CO DZIEŃ
Taki tryb po prostu musi nam odpowiadać.

Nie o to chodzi, by zmuszać się do trzymania “diety” i czekać kiedy trener czy dietetyk pozwolą na dzień rozpusty i jedzenia byle czego!
Po co?

Przecież ODŻYWIANIE to dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych do funkcjonowania składników.

Jeśli narządy układowego pokarmowego, hormony i przekaźniki pracują jak należy, a pobieranie i wchłanianie pokarmu odbywa się prawidłowo to nie odczujemy potrzeby jedzenia plastikowych cukierków czy syntetycznych batonów.
Ustępują kłopoty żołądkowo-jelitowe, łagodzą się silne objawy chorób i kompulsywnych zachowań. RÓWNOWAGA !

Energię czerpaną Z DOBREJ JAKOŚCI źródeł organizm wykorzysta w odpowiedni sposób na cele regeneracyjne, budulcowe i wzmacniania bariery odpornościowej.

Należy zrozumieć, że podstawowym mechanizmem w ogólnym podejściu do odżywiania jest uświadomienie sobie, że jemy po to aby żyć, a nie po to aby tyć.
Mimo to wciąż nie musimy odmawiać sobie czerpania z tego “przyjemności”